fbpx

Jak się ubrać na pierwszy trening boksu?

trening boksu

Jak się ubrać na pierwszy trening boksu?

Jeżeli udało Ci się trafić na tą stronę, to znaczy,że rozważasz rozpoczęcie treningów boksu. Jedną z pierwszych myśli jakie zapewne przebiegły Ci po głowie, jest to, jaki rodzaj stroju i sprzętu potrzebujesz by móc uczestniczyć w treningu bokserskim. Zastanawiasz się też zapewne, czy przygoda ze sportami walki nie zrujnuje Twojego domowego budżetu, oraz czy na pewno jest Ci potrzebny cały niezbędny asortyment dostępny w sklepie z akcesoriami do sztuk walki.

W CO SIĘ UBRAĆ NA PIERWSZE ZAJĘCIA?

Mam dla Ciebie radę. Na początek nie zastanawiaj się jaki sprzęt będzie najodpowiedniejszy właśnie dla Ciebie, gdyż zginiesz w gąszczu ofert pojawiających się na popularnych forach i w sklepach internetowych. Na pierwsze zajęcia zabierz ze sobą krótkie spodenki,koszulkę sportową oraz wygodne buty, najlepiej z płaską i cienką podeszwą. Jeżeli sala jest wyłożona matą sportową możesz również trenować boso. Nie szukaj rękawic, ochraniaczy czy niezbędnych akcesoriów na własną rękę. W większości klubów podczas pierwszego treningu dostaniesz sprzęt klubowy w tym również wspomniane rękawice. Do dyspozycji powinieneś mieć również ochraniacze (jeżeli są wymagane) oraz inne akcesoria jak np. skakanki. Jednak jeżeli to Twoje pierwsze zetknięcie się z boksem, niewykluczone, że pierwszy trening odbędzie się bez specjalistycznego sprzętu.

SPODOBAŁO MI SIĘ. CO DALEJ?

Jeżeli trening boksu przypadł Ci do gustu nie pozostaje nic innego jak zakupić własny sprzęt treningowy. Jeżeli chcesz mieć pewność,że kupisz właściwy strój, rękawice i ochraniacze spytaj w pierwszej kolejności swojego trenera. Trener bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu pomoże Ci dobrać odpowiedni sprzęt tak, by mieścił się zakładanym przez Ciebie budżecie, był dobry, trwały i dawał dużo komfortu a tym samym radości z treningu. Musisz pamiętać,że to Twój początek, więc nie musisz wydawać góry pieniędzy na swoje pierwsze rękawice. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt różnych modeli rękawic w przedziale od 80 do nawet 1000 zł. Swoim klientom radzę na samym początku wybrać rękawice ze średniej półki, czyli takie których cena oscyluje pomiędzy 150 – 250 zł, gdzie stosunek cena-jakość jest przyzwoity a rękawice takie posłużą dłużej niż jeden rok. W miarę postępu w treningu Twoje wymagania co do własnej osoby jak i posiadanego sprzętu wzrosną. To będzie odpowiedni moment by zainwestować w sprzęt z wyższej półki a wyeksploatowane rękawice wymienić na lepszy model.

W dalszych etapach treningu, niezbędnym może się okazać posiadanie ochraniacza na zęby. Na runku dostępne są ochraniacze, których cena zaczyna się od 15 zł a kończy się na 100 zł bądź wyższej. Jednak już te podstawowe zapewniają minimum bezpieczeństwa. Pamiętaj, że podczas treningu bokserskiego często będziesz pracował z partnerem. Warto więc wyposażyć się w ochraniacz na zęby, zarówno podczas wymiany technik ze współćwiczącym jak i podczas treningu na tarczach.