fbpx

Trening w porze lunchu.

Trening w porze lunchu

W zawodzie trenera personalnego często spotykam się z osobami,które swój brak aktywności fizycznej tłumaczą brakiem czasu na trening. Dlatego w kilku krótkich krokach pokażę wam jak maksymalnie wykorzystać przerwę na lunch i zaadaptować ją pod mały trening.

Trening stosuj minimum 3 razy w tygodniu.

Zacznij od krótkiej rozgrzewki, która będzie poprzedzała każdy Twój trening. Rozgrzewaj kolejno wszystkie stawy kierując się zasadą od góry do dołu. Gdy już dokładnie rozgrzejesz wszystkie stawy możesz zacząć swój trening.

Stosuj następujące zasady:

  1. Trening przeprowadź minimum 3 razy w tygodniu
  2. Zrób 5 serii po 5 powtórzeń
  3. Każdego tygodnia dodawaj po jednym powtórzeniu
  4. Nie rób przerw pomiędzy ćwiczeniami

Propozycje ćwiczeń:

Ćwiczenie 1: Przysiady

Ćwiczenie 2: Wykroki

Ćwiczenie 3: Wyrzuty nóg (burpees)

Ćwiczenie 4: Pompki

Pamiętaj,że aktywność fizyczna podczas pracy wpływa pozytywnie na Twoje samopoczucie oraz zwiększa motywację. Wystarczy wykonać kilka prostych ćwiczeń w ciągu kilku godzin spędzonych w pracy by dostarczyć mózgowi większą ilość tlenu zwiększając procesy twórcze i myślowe. Te kilka ćwiczeń, które wykonasz w porze lunchu znacząco poprawią Twoją zdolność do koncentracji, zapamiętywania oraz podejmowania kluczowych decyzji. Jednocześnie dadzą Tobie wytchnienie od codzienności i zwiększą Twój poziom endorfin (hormonu szczęścia), wpływających na dobre samopoczucie.

CZYTAJ TEŻ: TRENING I ERGONOMIA PRACY