fbpx

Na czym polega formuła FIT & FIGHT EMS?

ems warszawa

Na czym polega formuła FIT & FIGHT EMS?

EMS  to elektrostymulacja mięśiowa(electrical muscle stimulation or electromyostimulation). Trening EMS wywołuje skurcz mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Podczas treningu EMS pobudzisz do wysiłku wszystkie duże grupy mięśniowe. Stymulacji będą poddane również mięśnie głębokie.

Sztuki walki to trening niemalże kompletny, wzmacnia różne obszary ciała, takie jak ramiona, nogi czy plecy. Podczas takiego treningu zwiększysz swoją wytrzymałość, szybkość, czas reakcji i siłę fizyczną oraz zgubisz zbędne kilogramy

Ale … czy wiesz, że elektrostymulacja mięśni i boks mogą być idealnym połączeniem? Możesz korzystać z zalet sprzętu do elektrostymulacji mięśniowej w swoich treningach bokserskich. Łącząc elementy boksu i treningu EMS wypracujesz swoją sylwetkę znacznie szybciej.

Czym się różni Fit & Fight EMS od tradycyjnego treningu z wykorzystaniem aparatury do elektrostymulacji mięśniowej? Fit &Fight EMS to starannie wyselekcjonowane ćwiczenia, które przeprowadzę z Tobą w Sparta GYM, profesjonalnym klubie sztuk walki, którego jestem właścicielem. W treningu wykorzystywane są między innymi worki, tarcze bokserskie i pao (do kopnięć),piłki lekarskie, sztangi i wiele wiele innych przyborów.

Fit and Fight EMS  to zupełnie nowa formuła ćwiczeń, skierowana do wszystkich, zarówno do amatorów jak i zawodowców, do kobiet jak i mężczyzn. Doświadczysz nowych bodźców i poznasz innowacyjne podejście do treningów, które do tej pory były Ci nieznane.

EMS – PRZYKŁADOWY TRENING  w formule FIT&FIGHT

Przykładowy trening składa się z 3 etapów, przez które zostaniesz starannie przeprowadzony/a przez doświadczonego trenera. Na taki trening składa się:

 1. Rozgrzewka –  czas trwania 3-5 minut
  Na tym etapie przygotujemy Twoje mięśnie do wytężonej pracy. Delikatna stymulacja pozwoli Twoim mięśniom przyzwyczaić się do charakterystycznego bodźca jaki generuje urządzenie do treningu EMS. Etap ten jest niezbędny by trening był w pełni bezpieczny i obył się bez kontuzji.
 2. Część główna – czas trwania 15-20 minut
  To tutaj zaczyna się cała zabawa (jeżeli możemy to tak określić). Zaczynamy spokojnie wykorzystamy tu elementy walki z cieniem zarówno bez oporu zewnętrznego jak i z jego zastosowaniem (np.hantle). Płynnie przejdziemy do kolejnego punktu, a więc wykorzystamy worki bokserskie (do dyspozycji ciężkie worki do uderzeń i kopnięć jak i lekkie jedynie do pracy typowo bokserskiej) oraz tarcze, zarówno te do boksu (boxing mitts) jak i do kopnięć (pao), jeżeli Twoim wyborem będą „sporty kopane”. Ostatnim punktem będzie praca z oporem zewnętrznym hantle, liny i piłki lekarskie.Podsumowując, ten etap składa się z:
  – elementy walki z cieniem
  – ćwiczenia z wykorzystaniem oporu zewnętrznego np. hantle
  – praca na worku
  – praca na tarczach
  – ćwiczenia z wykorzystaniem lin i piłek lekarskich
 3. Relaks – 5 minut
  Trening będą kończyć ćwiczenia relaksacyjne, podczas których odprężysz mięśnie za pomocą impulsu o niskiej częstotliwości. Na tym etapie popracujemy również nad oddechem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Co to jest EMS?
Jak wygląda i na czym polega trening EMS