fbpx

Wierny towarzysz motywacją do codziennej aktywności.

Wierny towarzysz motywacją do codziennej aktywności

Każdemu kto miał bądź ma psa, nie trzeba mówić jakimi są wiernymi i oddanymi przyjaciółmi. Jednak bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę, że są one także idealnymi partnerami do uprawiania wielu rodzajów aktywności. Pies tak samo jak i człowiek stworzony jest do ruchu, ale nie każdy w pełni potrafi wykorzystać potencjał jaki posiada ten psi sportowiec. Sam jestem posiadaczem rocznego chihuahuy i wiem jak pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie wpływa wspólne aktywne spędzanie czasu. Zadacie sobie pewnie pytanie co można robić z tak małym pieskiem? Jednakże Colt ( bo tak się nazywa mój czworonóg) idealnie odnajduje się w sportowym stylu życia i od razu stał się klubową maskotką. Otrzymał nawet miano asystenta trenera, gdyż nie opuszcza mnie na krok kiedy prowadzę treningi, a jego obecność znacząco poprawia atmosferę w klubie. Jego żywiołowość i chęć do uczenia się nowych sztuczek, podsunęła mi pomysł na to, jak razem możemy połączyć naszą pasję do ruchu i uprawniania sportu. Świetnym pomysłem okazała się metoda szkolenia psów tzw. agility a sala sportowa okazała się idealnym miejscem by tą metodę wprowadzić w życie.

Agility to tor przeszkód dla psów – wspaniała zabawa i sport dla każdego. Trenować mogą psy duże, średnie i małe, rasowe i nierasowe, całkiem młode i w wieku średnim, a w każdym z nich można odkryć pasję do sportu. Agility oznacza zwinność, zręczność, ruchliwość, takie muszą być zarówno psy jak i ich przewodnicy. Jest to idealna propozycja dla każdego kto chce aktywnie spędzać czas ze swoim zwierzakiem. Jednak nie jest to jedyna forma ruchu. Do wyboru mamy wiele innych rodzajów sportu i rekreacji. Bardzo popularne staje się bieganie z psem i coraz częściej można spotkać ludzi biegających ze swoimi psiakami. Należy jednak pamiętać, żeby wyposażyć się w specjalną smycz, która nie będzie krępowała ruchów naszego treningowego partnera.

Jeśli nie lubisz biegać, a pragniesz zapewnić sobie i swojemu psu świetną zabawę na świeżym powietrzu, do gustu powinno przypaść wam frisbee. Dyscyplina ta polega na rzucaniu psu okrągłego, lekkiego dysku. Nie należy on do drogich gadżetów, a sprawia, że pies rusza się i bawi jednocześnie a bawić się można wszędzie tam, gdzie jest nieco przestrzeni.

Dla osób lubiących mocniejsze wrażenia idealną propozycją są wyścigi psich zaprzęgów, jednakże jest to dyscyplina sportu wymagająca sporych nakładów finansowych oraz poświęcenia sporo czasu na tresurę oraz odpowiednie przygotowanie psów między innymi pod kątem diety.

Rodzajów wspólnej aktywności jest cała gamma, należy tylko znaleźć coś co będzie pasowało zarówno nam jak i naszemu pupilowi. Taka wspólna aktywność przyczynia się do poprawy nie tylko kondycji ale również wpływa na dobre samopoczucie a my i nasz pies będziemy sobie wdzięczni z czasu spędzonego razem.

Teks napisany na blog Gin Lubuski
Źródło: GIN LUBUSKI Facebook