fbpx

Treningi personalne. Zalety pracy sam na sam z trenerem

Na początku musimy zadać sobie pytanie. Kim jest trener personalny ? Jeżeli  znajdziemy na nie odpowiedź, musimy zadać sobie kolejne. Czego oczekujemy? Wiemy już, że na pewno chcemy ćwiczyć, grupy skupiające dużą ilość osób nie są dla wszystkich. Jedni czują się skrępowani obecnością współćwiczących, inni potrzebują skupienia uwagi jedynie na swojej osobie, gdyż czują, że przełoży się to na ich umiejętności oraz poziom motywacji. Jeszcze inni po prostu doszli do momentu, gdzie nie w stanie się więcej rozwinąć bez indywidualnej opieki trenera, który od początku do końca zajęć kontroluje każdy aspekt ich treningu. Na tej ostatniej kwestii chciałbym się dzisiaj pochylić.

O zaletach pracy sam na sam z trenerem można napisać wiele. Ja chciałbym się skupić jedynie na kilku plusach takiego właśnie rozwiązania. Co daje Ci możliwość uczestniczenia w prywatnej sesji treningowej? Przede wszystkim jest to swoboda wybierania terminu i miejsca treningu. Żyjemy w zabieganym świecie, gdzie często nie mamy czasu by uczestniczyć w zajęciach grupowych oferowanych przez kluby i sieci fitness, które oferują stałe godziny treningów. Wiemy natomiast jedno, chcemy się ruszać. Zdajemy sobie sprawę, że aktywność fizyczna jest dla naszego organizmu zbawienna i nie chcemy z niej rezygnować. Jednak czasem po prostu brak nam zapału by samemu coś zrobić. Wyjść na basen czy pobiegać do parku. Wtedy z pomocą przychodzi instytucja trenera personalnego. Spośród wielu aktywnych zawodowo osób możesz wybrać tego,który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania. Trener uzgodni z Tobą dogodny termin i godzinę treningu, a jeżeli zechcesz przyjedzie do Ciebie na indywidualną sesję. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ćwiczyć gdzie chcesz i kiedy chcesz, nie stresując się, że nie zdążysz na zajęcia. Jeżeli Ci coś wypadnie zawsze z wyprzedzeniem możesz poinformować trenera i zmienić godzinę zajęć, tak by zachować z góry ustaloną rutynę. Kolejną zaletą, której nie sposób nie docenić jest znacznie szybszy progres treningowy. Ponieważ trener skupia całą swoją uwagę jedynie na Tobie, jesteś w stanie robić szybsze i większe postępy aniżeli trenując w dużej grupie osób. Dodatkową zaletą jest kontrola nad całym procesem treningowym a więc poprawnością ruchów, czasem przerw pomiędzy ćwiczeniami a także fazą regeneracji po treningowej. Zmniejsza się też ryzyko kontuzji, które niejako wpisane jest w dziedzinę jaka jest sport.
Praca z trenerem to nie tylko hektolitry potu ale też miło spędzony czas, gdzie każda minuta jest wykorzystana na 100% a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy ogromna.