fbpx

Jedzenie z korzyścią dla formy i nastroju

Jak jeść zdrowo?

Jedzenie z korzyścią dla formy i nastroju

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy na co dzień ma ogromy  wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. W zależności jakich składników dostarczamy organizmowi w codziennej diecie możemy skutecznie poprawiać swój nastrój. Ważny jest więc aktywny tryb życia i racjonalne żywienie dostarczające organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Nasza dieta powinna być zatem urozmaicona i oparta o produkty najwyższej jakości.

Czy zatem jakość jedzenia wpływa na nasz nastrój i na naszą formę? Jako trener postawiłbym znak równości pomiędzy dobrym samopoczuciem a jakością jedzenia które spożywamy. Na dietę musimy spojrzeć w troszkę szerszej perspektywie, a produkty które spożywamy jako paliwo, które zasila nasz organizm. Im jest lepszej jakości tym lepiej się czujemy i mamy więcej energii by efektywnie pracować ale też regenerować się po wysiłku.  Gwarantuję wam, że większość osób aktywnych fizycznie zdecydowanie przywiązuje wagę do tego co ma na talerzu i jakiej jest to jakości. Natomiast to co zjemy w bardzo dużej mierze przekłada się na nasz wynik sportowy. Im lepiej się odżywiamy tym lepiej pracują nasze mięśnie, układ sercowo naczyniowy czy oddechowy. Dlatego musimy zdać sobie sprawę z tego, że to co jemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie i decyduje o tym jak będziemy funkcjonować. Wybierajmy więc produkty od sprawdzonych producentów, którzy dają gwarancje wysokiej i powtarzalnej jakości. Sprawdzajmy etykiety produktów,które chcemy zakupić. Na zdecydowanej większości z nich znajdziemy informację dotyczącą ich składu. To ile mają białka, węglowodanów i tłuszczy. Eliminując te, które w swoim składzie mają przewagę cukrów prostych.

Komponując posiłek dla osoby aktywnej musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość, wartości odżywcze oraz odpowiednie proporcje uzależnione od naszej dziennej dawki ruchu. Wybierajmy zatem produkty o wysokiej jakości, gdyż tylko one gwarantują nam, że dostarczamy naszemu organizmowi najlepszych składników odżywczych do codziennej aktywności nie tylko fizycznej ale i zawodowej. Możemy przytoczyć tutaj hasło „Jesteś tym co jesz”.

Gdy ktoś mnie zapyta skąd czerpię energię by spędzać po kilkanaście godzin na sali sportowej. Odpowiem wprost, że z talerza. Osobiście polecam wysokiej jakości mięso  w zestawieniu z dużą porcją świeżych warzyw, ryżem, kaszą bądź pełnoziarnistym makaronem. Posiłek taki nie tylko nas wzmocni ale również zapewni doskonałą regenerację po wysiłku fizycznym. Natomiast sport sam w sobie jest idealnym antydepresantem i sprzyja poprawie nastroju.

Reasumując, pamiętajmy o dobrze zbilansowanej diecie dopasowanej do naszego trybu życia. Urozmaicajmy posiłki by nie popaść w rutynę. Bawmy się w kuchni, jedzmy smacznie i zdrowo. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, które jest bardzo dobrym źródłem białka, budulca komórek mięśniowych. Im lepszej jakości produkty spożywamy tym lepsza jest jakość naszych mięśni.