Przygotowania do treningu

Na samym początku trener personalny przeprowadza dokładny wywiad oraz dokonuje analizy składu ciała podopiecznego za pomocą profesjonalnego fałdomierza bądź aparatury, która bada skład ilościowy i jakościowy ciała. Na podstawie rozmowy trener personalny dowiaduje się o aktualnym stanie zdrowia i poziomie wytrenowania. Zebrane dane pozwalają na wyznaczenie celu treningowego oraz opracowanie planu treningowego, do których będzie dobrana liczba i częstotliwość treningów EMS.

Jak wygląda ubiór do treningu EMS?

Ubiór treningowy do EMS składa się ze specjalnej kamizelki z elektrodami, opasek oraz przewodów, które podłącza się do konsoli sterującej. Ze względu na komfort i higienę, każda osoba trenująca otrzymuje przy pierwszym treningu ,prywatną bieliznę treningową, która pomaga w przewodzeniu impulsów elektrycznych.

Na czym polega trening?

Każdy trening odbywa się pod okien doświadczonego trenera personalnego. Trener zadba o prawidłowe przygotowanie się do treningów w tym ustawienie urządzenia treningowego oraz kamizelki (dopasowanie, przypięcie elektrod oraz ustawienie urządzenia do elektrostymulacji mięśni), nakreśli plan treningowy oraz zadba o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń.

30 minutowy trening z wykorzystaniem metody EMS porównywalny jest z ok 1,5 godzinnym tradycyjnym treningiem na siłowni i z powodzeniem zastępuje sprzęt siłowy. Jeżeli natomiast nie chcemy rezygnować z tradycyjnego treningu, EMS jest bardzo dobrym jego uzupełnieniem. Impulsy elektryczne przesyłane poprzez kombinezon z elektrodami, bezpośrednio na powierzchnię skóry, powodują skurcz mięśni i zmuszają je do wykonania pracy, podobnie jak w  klasycznych ćwiczeniach. Podczas jednej sesji treningowej możemy pobudzić wiele grup mięśniowych.

Jakie są efekty?

  • redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu,
  • wzmocnienie wytrzymałości mięśni,
  • wytwarzanie endorfin,
  • budowa masy mięśniowej,
  • zmniejszenie bolesności po treningowej,
  • szybsza regeneracja organizmu po kontuzjach
  • odciążenie stawów
  • oszczędność czasu
  • poprawa sylwetki

Przebieg treningu

Sesję treningową EMS, której czas trwania to 30 minut, możemy podzielić na trzy części. Jak przed każdym treningiem tak i tutaj zaczynamy od rozgrzewki,która przygotuje ciało do wysiłku. Impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości pozwolą przyzwyczaić organizm do charakterystycznego bodźca jaki przekazywany jest przez kamizelkę na powierzchnię skóry. Idealnie sprawdza się tutaj tryb cardio.

Następnie przechodzimy do części głównej, którą stanowi trening siłowy. Na tym etapie trener dobiera odpowiednie ćwiczenia, ich natężenie oraz obciążenie z jakim będzie się zmagał ćwiczący.

Ostatnim elementem treningu będzie rozluźnienie mięśni i stopniowe zejście z obciążeń treningowych. Idealnie sprawdza się tu tryb masażu, który wprowadza organizm w stan relaksu i pozwala rozluźnić zmęczone treningiem mięśnie.