fbpx

Co to jest EMS?

Fit and Fight EMS

Co to jest EMS?

EMS (electrical muscle stimulation or electromyostimulation) czyli elektrostymulacja mięśniowa to wywoływanie skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Brzmi niezrozumiale? Postaram się w kilku słowach opisać trening, który jest szyty na miarę XXI wieku.
Impulsy elektryczne są generowane przez specjalne urządzenie (w swoich treningach używam profesjonalnego sprzętu firmy XBody) i dostarczone na powierzchnię skóry powyżej mięśni, które mają być poddane stymulacji. Impulsy powodują kurczenie się mięśni a więc wprowadzanie ich w stan intensywnej pracy.

Jak to działa?

Trening EMS stymuluje wszystkie główne grupy mięśni, a także pomaga rozwijać połączenia motoryczne nerwów związane z ruchem mięśni. Wysyłając impulsy elektryczne bezpośrednio do nerwów motorycznych, aktywowane są nawet słabsze mięśnie a także mięśnie głębokie. Ponieważ włókna mięśniowe są aktywowane w nieregularnej kolejności za pomocą treningu EMS , od samego początku trening jest bardziej intensywny, a efekty pojawiają się w szybszym tempie. Bardziej aktywna tkanka mięśniowa wymaga większego spożycia energii, co spala więcej kalorii, nawet w spoczynku w stanie spoczynku.

Trening EMS powoduje efekt skurczu podobnydo tych naturalnie generowanych przez organizm. Te dodatkowe impulsy stymulują mięśnie poprzez regulowany kombinezon treningowy XBody zakładany na ciało ćwiczącego. Trening EMS daje podobne korzyści co tradycyjny 90-minutowy trening w zaledwie 20 minut. Wystarczą też 2 treningi w tygodniu by zauważyć pierwsze efekty.

Trening EMS pozwala uzyskać masę mięśniową i zrzucić tłuszcz, zwiększyć zdolność spalania kalorii i przyspieszyć metabolizm!

Zalety trengu EMS!

1. Budowanie mięśni

Elektrody są umieszczane na ciele, bezpośrednio nad każdą większą grupą mięśni, dzięki czemu wszystkie impulsy docierają do celu.

2. Poprawa sylwetki/postury

Korzystanie z EMS może pomóc poprawić twoją postawę, ponieważ specjalne programy treningowe zawierają ćwiczenia , które angażuje wybrane partie mięśniowe, dzięki czemu nadają się dla osób z wadami postawy, które chcą wprowadzić inne metody do swojego treningu korekcyjnego.

3. Lepsza definicja mięśni

Trening siłowy całego ciała EMS w połączeniu z sesjami cardio może pomóc w ujędrnieniu mięśni, spaleniu tłuszczu i redukcji cellulitu. Poprawie ulega też krążenie.

4. Ulga dla stawów

W przeciwieństwie do regularnego treningu z ciężarami, trening EMS  nie wywiera dodatkowego nacisku na stawy, a przy pomocy specjalisty można go stosować również po urazach lub bólach stawów.

5. Równowaga mięśniowa

EMS można również stosować, jeśli w ciele występują zaburzenia równowagi mięśniowej lub słabo rozwinięte mięśnie. Celowanie w odpowiednie grupy mięśni jest łatwe dzięki profesjonalnemu umieszczeniu elektrod w specjalistycznym kombinezonie treningowym XBody.

7. Oszczędność czasu

„Czas to pieniądz”, jak głosi stare powiedzenie, i ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym zabieganym i zwariowanym świecie. Dzięki EMS możesz osiągnąć wyniki 90-minutowego treningu w zaledwie 20 minut.