Jedzenie z korzyścią dla formy i nastroju. Czym jest certyfikat jakości QAFP?

/ / DIETA I SUPLEMENTACJA, SPORT, ZDROWIE

Jedzenie z korzyścią dla formy i nastroju. Czym jest certyfikat jakości QAFP?

 

Nie od dziś wiadomo, że to co jemy na co dzień ma ogromy  wpływ na nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. W zależności jakich składników dostarczamy organizmowi w codziennej diecie możemy skutecznie poprawiać swój nastrój. Ważny jest więc aktywny tryb życia i racjonalne żywienie dostarczające organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Nasza dieta powinna być zatem urozmaicona i oparta o produkty najwyższej jakości.

Czy zatem jakość jedzenia wpływa na nasz nastrój i na naszą formę? Jako trener postawiłbym znak równości pomiędzy dobrym samopoczuciem a jakością jedzenia które spożywamy. Na dietę musimy spojrzeć w troszkę szerszej perspektywie, a produkty króre spożywamy jako paliwo, które zasila nasz organizm. Im jest lepszej jakości tym lepiej się czujemy i mamy więcej energii by efektywnie pracować ale też regenerować się po wysiłku.  Gwarantuję wam, że większość osób aktywnych fizycznie zdecydowanie przywiązuje wagę do tego co ma na talerzu i jakiej jest to jakości. Natomiast to co zjemy w bardzo dużej mierze przekłada się na nasz wynik sportowy. Im lepiej się odżywiamy tym lepiej pracują nasze mięśnie, układ sercowo naczyniowy czy oddechowy. Dlatego musimy zdać sobie sprawę z tego, że to co jemy ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie i decyduje o tym jak będziemy funkcjonować. Wybierajmy więc produkty o wysokim standardzie np. te z logo QAFP jako gwarancje wysokiej i powtarzalnej jakości.

Komponując posiłek dla osoby aktywnej musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość, wartości odżywcze oraz odpowiednie proporcje uzależnione od naszej dziennej dawki ruchu. Wybierajmy zatem produkty o wysokiej jakości, gdyż tylko one gwarantują nam, że dostarczamy naszemu organizmowi najlepszych składników odżywczych do codziennej aktywności nie tylko fizycznej ale i zawodowej. Możemy przytoczyć tutaj hasło „Jesteś tym co jesz”.

Gdy ktoś mnie zapyta skąd czerpię energię by spędzać po kilkanaście godzin na sali sportowej. Odpowiem wprost, że z talerza. Osobiście polecam wysokiej jakości mięso QAFP w zestawieniu z dużą porcją świeżych warzyw, ryżem, kaszą bądź pełnoziarnistym makaronem. Posiłek taki nie tylko nas wzmocni ale również zapewni doskonałą regenerację po wysiłku fizycznym. Natomiast sport sam w sobie jest idealnym antydepresantem i sprzyja poprawie nastroju.

Reasumując, pamiętajmy o dobrze zbilansowanej diecie dopasowanej do naszego trybu życia. Urozmaicajmy posiłki by nie popaść w rutynę. Bawmy się w kuchni, jedzmy smacznie i zdrowo. Wybierajmy produkty wysokiej jakości takiej jak wspomniane przez nas mięso z certyfikatem QAFP, które jest bardzo dobrym źródłem białka, budulca komórek mięśniowych. Im lepszej jakości produkty spożywamy tym lepsza jest jakość naszych mięśni.

 

Więcej o certyfikacie QAFP przeczytasz TUTAJ

trener personalny

QAFP

TOP